Czy szklane półki i blaty są odporne na zarysowania?
Półki i blaty ze szklanym blatem stanowią bardzo ciekawy element użytkowy i dekoracyjny, który dopasuje się do praktycznie każdego wystroju mieszkania czy domu. Obecnie szkło wykorzystuje się do wykonywania coraz bardziej różnorodnych elementów użytkowych. Część osób wyraża obawę, że szklane elementy z biegiem czasu ulegają widocznemu porysowaniu, z którym nic nie da się zrobić.
Czytaj także: Zabudowy szklane w aranżacjach biurowych
Czy szklane blaty i półki szybko się rysują?
Szklane blaty i półki są oferowane przez coraz więcej firm zajmujących się produkcją mebli łazienkowych, kuchennych i salonowych. Spowodowane jest to ich efektownym i nowoczesnym wyglądem, który można dostosować do własnego gustu. Szkło, wykorzystywane do produkcji takich mebli poddawane jest procesowi laminowania i hartowania, dzięki czemu jest wysoce odporne na stłuczenia i zarysowania. Półki i blaty szklane charakteryzują się bardzo dużą trwałością, często wykonywane są z dwóch szklanych elementów połączonych ze sobą, dzięki czemu są jeszcze bardziej wytrzymałe. Nie ulegają blaknięciu, a porysowanie ich jest bardzo trudne.
Tego rodzaju półki pozwalają na rozświetlenie wnętrza, dzięki nim wydaje się ono bardziej przestronne. Jeżeli półka szklana ulegnie rozbiciu, rozpada się na małe, obłe kawałki, które są bezpieczne dla osób w otoczeniu, ponieważ nie powodują skaleczeń. Blaty i półki szklane są odporne również na środki chemiczne i substancje mogące barwić, co jest cechą odróżniającą je od innych materiałów. Szkło jest materiałem, który czyści się bardzo łatwo, więc nie sprawia problemów nawet w kuchni czy salonie. Obecne możliwości sprawiają, że szklane elementy mogą przybierać dowolne kształty i kolory, dopasowane do wystroju całego wnętrza.
Jak witać, szklane blaty i półki są odpornie nie tylko na zarysowania, ale również na uderzenia, temperatury, środki chemiczne i barwniki. Dzięki temu szkło stanowi świetny i nowoczesny materiał do wykonywania blatów i półek do każdego pomieszczenia w domu. Szkło nie absorbuje żadnych substancji, co sprawia, że jest materiałem praktycznie idealnym.